© Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez BSIDEWORK - strony internetowe

Wentylatory Silent Flow - technologia wentylacji mechanicznej

Technologie w centralach rekuperacyjnych​

Rozwiązania technologiczne

Wymiennik przeciwprądowy - technologia wentylacji mechanicznej

Wymiennik przeciwprądowy

Poszerzenie powierzchni wymiennika o 30% pozwoliło nam zwiększyć wartość sprawności odzysku ciepła o ponad 1,8 % . Jest to jeden z najlepszych wyników który uzyskaliśmy podczas badań w komorze chłodniczej.
Wentylator osiowy - technologia wentylacji mechanicznej

Wentylatory EC – Silent flow

Doskonała ergonomia zastosowanych przez nas silników ogranicza zużycie prądu pobieranego przez urządzenie do poziomu, jaki wymagany jest dla zasilenia pojedynczej żarówki energooszczędnej.
SmartVent - klasa energetyczna A

Klasa energetyczna A+

Oferowane przez nas urządzenia cechują się najwyższym poziomem energooszczędności (klasa energetyczna A+). Jest to najwyższa dopuszczalna klasa energetyczna dla urządzeń wentylacyjnych zgodnie z Rozporządzeniem Komisji UE nr 1253/2014 1254/2014.
Ochrona przed hałasem

Ochrona przed hałasem

Jako producent central wentylacyjnych wyposażyliśmy nasze urządzenia w obudowy o ergonomicznej konstrukcji, które w maksymalnie możliwym stopniu tłumią hałas generowany podczas pracy urządzenia oraz niwelują powstawanie mostków cieplnych i przedmuchów powietrza.

Aby uzyskać docelową strukturę stosowanej obudowy, analizowaliśmy i rozwijaliśmy jej projekt przez ponad 3 lata. Do produkcji wykorzystaliśmy materiały kompozytowe doskonale chłonące dźwięk, które dodatkowo odznaczają się również wysokim poziomem izolacji termicznej.

Wysiłek zainwestowany w to przedsięwzięcie pozwolił nam zredukować poziom głośności urządzenia do wartości 38 dB, co sprawia, że nasz rekuperator jest najcichszym rozwiązaniem wyprodukowanym przez nasz zespół.
Wbudowana modułowa nagrzewnica

Wbudowana modulowana nagrzewnica

Niezawodną ochronę naszego urządzenia, przed uszkodzeniami wymiennika ciepła oraz przerwami wentylacji, zapewnia w 100% w pełni modulowana nagrzewnica elektryczna.

Opatentowany przez nas system NoFrost przeciwdziała zamrożeniu kondensatu poprzez wykorzystanie modulowanej nagrzewnicy. Zaawansowane czujniki na bieżąco sprawdzają parametry pracy rekuperatora, pod względem temperatury oraz wilgotności. Zapewnia to stały dopływ świeżego, ciepłego powietrza, nawet w okresie zimowym. Inteligentne systemy automatyczne, opracowane przez naszych inżynierów sprawiają, iż układ ochronny załącza się tylko wtedy, gdy jest to konieczne.
Filtr antysmogowy

Konstrukcja

Podczas projektowania i wykonywania wentylacji mechanicznej, dużym problemem jest odpowiednie umiejscowienie rekuperatora. Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, firma SMARTVENT zaprojektowała obudowę swoich central, uwzględniając obustronne dojście serwisowe, co znacznie ułatwia i przyspiesza montaż central wentylacyjnych.

Ponadto, dzięki zastosowaniu naszych autorskich rozwiązań, istnieje możliwość montażu urządzenia zarówno w orientacji poziomej jak i pionowej. Nasze produkty posiadają również opcję przepięcia króćców nawiewnego i wywiewnego na boki urządzenia, co pozwala na niezwykłe dopasowanie instalacji do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Inox

Inox

Większość naszych urządzeń posiada wewnątrz elementy wykonane ze stali nierdzewnej. Zabieg ten ma za zadanie dodatkowo chronić miejsca newralgiczne, gdzie urządzenia mają kontakt z wykraplającym się kondensatem. Dzięki temu rozwiązaniu jesteśmy pewni co do jakości wykonywanych przez nas produktów – udzielając tym samym długiej gwarancji na nasze rozwiązania

Certyfikat NF15/NF40 oraz Czyste powietrze

Dzięki przystosowaniu do wymogów stawianych przez NFOŚiGW, nasze urządzenia osiągnęły standardy NF15 i NF40 oraz programu czyste powietrze.

Jakość i komfort

Kontrola równomiernego przepływu masowego T-Core

Kontrolowany i zbilansowany przepływ masowy powietrza ze strony nawiewu oraz wywiewu to gwarancja pracy urządzenia na najwyższym poziomie. Odnotowaliśmy sprawności odzysku ciepła w skrajnych warunkach sięgające nawet o 20 – 30 % więcej niż w przypadku urządzenia bez zastosowanego systemu kontroli przepływu. Dlatego każda nasza jednostka jest w standardzie wyposażona w system zbilansowanego przepływu T-Core, który co kilka sekund monitoruję parametry urządzenia i wprowadza korekty do ilości powietrza między nawiewem i wywiewem.

Automatyczny 100 % szczelny bypass

W pełni zautomatyzowane obejście rekuperatora, czyli wymiennika ciepła. Składa się z zestawu przepustnic które w jednym momencie odcinają powietrze dopływające do wymiennika i otwierają kanał dolotowy obejścia wymiennika ciepła. Specjalne uszczelki krawędziowe oraz czołowe gwarantują szczelność obejścia.

Odzyskiwanie chłodu

Algorytmy zastosowane w naszych urządzeniach oraz czujniki wewnątrz urządzeń pozwalają na odzyskiwanie chłodu z powietrza wywiewanego, w okresie letnim w sytuacji kiedy temperatura wewnątrz budynku jest niższa niż na zewnątrz. Rozwiązanie to stara się utrzymać optymalną temperaturę wewnątrz Twojego domu. W sytuacji kiedy posiadacie Państwo układy chłodzące np. klimatyzację, urządzenie po włączeniu chłodzenia w budynku automatycznie przełączy się w tryb odzyski chłodu z budynku.

Kontrola temperatury

Nowoczesne rozwiązania i zastosowane czujniki (temperatury oraz wilgotności) umożliwiają płynną regulację temperatury powietrza nawiewanego do pomieszczeń, przy zastosowaniu np. dodatkowej nagrzewnicy powietrza.

Kontrola wilgotności

Aby nie dopuścić do przesuszenia oraz do nadmiernego wzrostu wilgotności wewnątrz Twojego domu rekuperatory naszej firmy, stale monitorują parametry otaczającego Cię powietrza pod względem wilgotności. Dzięki zebranym w ten sposób informacjom urządzenie zwiększa lub zmniejsza swoje chwilowe działanie do momentu uzyskania optymalnych parametrów powietrza w Twoim domu (wilgotności w przedziale 40-60%). Parametry te, weryfikowane są na bieżąco, co zapewnia pełną kontrolę nad komfortem i jakością powietrza.

Opcjonalnie : Dodatkowo możemy doposażyć Twoją centralę wentylacyjną w wymienniki ciepła, które dodatkowo odzyskują wilgotność z powietrza wywiewanego zimą tzw. wymienniki Entalpiczne, zwiększając wilgotność w okresie zimowym. Jest to najtańsza metoda radzenia sobie ze zbyt suchym powietrzem w okresie zimowym.

Ochrona przed smogiem - filtrowanie powierza

Każde nasze urządzenie może być wyposażone w filtr antysmogowy który jest elementem wymiennym i montowany jest wewnątrz urządzenia , składa się z podwójnego filtra o klasie F7 z dodatkową mata węglową.

Stworzyliśmy dla Państwa opcję montażu filtru kanałowego, montowanego na kanale nawiewnym. Jest on wyposażony w serię filtrów oraz dodatkowy system oczyszczania powietrza. Takie rozwiązanie gwarantuje najwyższą skuteczność uzdatniania i filtrowania powietrza.

Czujniki jakości powietrza

Czujniki stężeń pyłków zawieszony monitorują stężenie zanieczyszczeń wokół twojego domu a zautomatyzowany system na bieżąco będzie cię informował o jakości powietrza. Urządzenie może świadomie zmniejszyć ilość powietrza doprowadzającego do budynku , a nawet przy bardzo niekorzystnych warunkach chwilowo , na okres paru godzin wyłączyć urządzenia, aby zabezpieczyć Ciebie i Twoją rodzinę przez skażonym powietrzem.

Opcjonalnie : Rozwiązanie to jest rozwiązaniem dodatkowym i należy doposażyć Swoje urządzenie w system czujników wraz z płytką rozszerzającą funkcję automatyki

Przechładzanie nocne Free cooling

Opracowany przez nas system Free cooling zapewnia w pełni zautomatyzowany tryb chłodzenia pomieszczeń. Wykorzystuje on naturalne warunki temperaturowe w okresie letnim, w którym wieczorem i w nocy temperatura na zewnątrz spada poniżej temperatury w budynku.

Redukcja szumu

Zdając sobie sprawę jak ważny jest komfort akustyczny, możemy doposażyć nasze urządzenie w komponent typu Flow Grid, który dodatkowo niweluje szumy wentylatorów. Siatka montowana jest na stronie ssawnej wentylatora, która powoduję iż przepływ powietrza zmienia się z burzliwego na laminarny redukując w ten sposób szumy powodowane przepływem powietrza.
Top