TECHNOLOGIA SMARTBOX - ELEMENTY CENTRALI WENTYLACYJNEJ

SILNIKI EC

Wentylacja z odzyskiem ciepła

Aby uzyskać możliwie najwyższy poziom wygody dla użytkownika, jako producent wentylacji, zastosowaliśmy w naszym urządzeniu silniki o zmodyfikowanych proporcjach. Dzięki takiemu rozwiązaniu szybkość pracy łopatek w SMARTBOX-ie mogła zostać zredukowana, a wraz z nią obniżył się również poziom generowanego hałasu. Ponadto użyte przez nas silniki EC przekładają się na bardziej ergonomiczny pobór mocy, co w stosunku do napędów AC - pozwala zaoszczędzić nawet do 50% wykorzystanej do pracy energii elektrycznej.

ODZYSK CIEPŁA - WYMIENNIK PRZECIWPRĄDOWY

Odzysk ciepła - wymiennik

Konstrukcja naszych urządzeń wyposażona została w wymienniki przeciwprądowe produkowane przezW naszych centralach wentylacyjnych zastosowaliśmy wymienniki przeciwprądowe (wymiennik ciepła wentylacji), produkowane przez firmę Klingenburg, które cechują się bardzo wysoką wydajnością i stabilnością pracy. Dodatkowo powierzchnia wymienników została przez nas zwiększona o ok. 1/3 pierwotnej wielkości, co pozwoliło uzyskać odzysk ciepła oscylujący na poziomie 95,8%. Tak wysoka wartość odzysku ciepła i współczynniki rekuperacji sprawia, że SMARTBOX jest produktem na bardzo wysoki poziom, jeśli chodzi o uzyskiwane osiągi w tej dziedzinie.

SYSTEM FLOWGRID

Flow grid

Innowacyjnie zaprojektowana siatka, której zadaniem jest zmniejszanie hałasu, który generuje centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła. Aby zapewnić naszym klientom jeszcze wyższy komfort użytkowania, nasze urządzenia posiadają w standardzie specjalistyczny system redukcji szumu, który obniża hałas o dodatkowe kilka dB..

FILTRY

Doskonałego gatunku filtry, które posiadają zmaksymalizowaną powierzchnię filtracji. Filtry gwarantują najwyższą jakość powietrza, pozbawiając je lotnych cząsteczek brudu, bakterii, kurzu oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Wszystkie te czynniki wzięliśmy pod uwagę przy wyborze typu filtrów do naszego urządzenia. W ofercie posiadamy wiele rodzajów filtrów, m.in. antysmogowe, węglowe (antyzapachowe) oraz filtry wzbogacone witaminą C.

AUTORSKA AUTOMATYKA

Automatyka

Sterowniki stosowane przez firmę SMARTVENT zostały wykonane specjalnie na potrzebę naszych central wentylacyjnych. Autorskie algorytmy oraz duża funkcjonalność zapewniają najwyższy komfort użytkowania. Co więcej, zaprojektowany przez nas system ochrony wymiennika przed zamarzaniem jest najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem opracowanym przez naszych inżynierów specjalnie dla naszych central. Osiągana w tej dziedzinie skuteczność oraz oszczędność energii stanowi jedne z najlepszych rozwiązań na rynku rekuperatorów.

KONSTRUKCJA

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła - konstrukcja

Jako producent central wentylacyjnych wyposażyliśmy nasze urządzenia w obudowy o ergonomicznej konstrukcji, które w maksymalnie możliwym stopniu tłumią hałas generowany podczas pracy urządzenia oraz niwelują powstawanie mostków cieplnych i przedmuchów powietrza.
Aby uzyskać docelową strukturę stosowanej obudowy, analizowaliśmy i rozwijaliśmy jej projekt przez ponad 3 lata. Do produkcji wykorzystaliśmy materiały kompozytowe doskonale chłonące dźwięk, które dodatkowo odznaczają się również wysokim poziomem izolacji termicznej.
Wysiłek zainwestowany w to przedsięwzięcie pozwolił nam zredukować poziom głośności urządzenia do wartości 38 dB, co sprawia, że rekuperator SMARTBOX jest najcichszym rozwiązaniem wyprodukowanym przez nasz zespół.

ELEMENTY GRZEJNE

Elementy grzejne

Nasze urządzenia zostały wyposażone w dwie, w pełni regulowane grzałki (wstępna i wtórna, wyposażona w radiator) które dostępne są w standardzie centrali Smartbox. Ich podstawową funkcją jest przeciwdziałanie zamarzaniu wymiennika ciepła, gdy temperatura powietrza spada poniżej 0 oraz możliwość ogrzewania powietrza nawiewanego do pomieszczeń.

KOMPATYBILNOŚĆ

Kompatybilność

Firma Smartvent zadbała o wszystkie możliwe potrzeby użytkowników rekuperatorów SMARTBOX. Oprócz redukcji hałasu oraz bardzo wysokiej klasy energetycznej w standardzie, nasze centrale współpracują również z dodatkowymi urządzeniami. Wśród tych urządzeń można znaleźć m.in. gruntowe wymienniki ciepła, nagrzewnice wodne, chłodnice wodne i freonowe, ale także ozonatory oraz nawilżacze powietrza. Dzięki autorskiemu sterownikowi centrale SMARTBOX mają niemalże nieograniczone możliwości współpracy z innymi urządzeniami.

KONTROLA JAKOŚCI

Kontrola jakości

Każda wyprodukowana, przez firmę SMARTVENT, centrala wentylacyjna przechodzi serię testów pod kątem prawidłowości działania oraz badań zmęczeniowych. Jedynie urządzenia, które pozytywnie przeszły testy są dostarczane do naszych odbiorców.

OBUSTRONNA REWIZJA

Obustronna rewizja

Podczas projektowania i wykonywania wentylacji mechanicznej, dużym problemem jest odpowiednie umiejscowienie rekuperatora. Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, firma Smartvent zaprojektowała obudowę swoich central, uwzględniając obustronne dojście serwisowe, co znacznie ułatwia i przyspiesza montaż central wentylacyjnych.

Ikona
Wybierz poszczególne składowe i stwórz własny produkt

Masz pytania? Napisz do nas lub Zadzwoń