Automatyka Smartvent

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowania, centrale wentylacyjne SMARTBOX zostały wyposażone w szereg nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie funkcji, które pozwalają odkryć nowe oblicze wentylacji. Funkcje te zostały podzielone na trzy kategorie, które zdaniem producenta central, są najważniejsze dla użytkownika.

Oszczędzanie energii – kolor zielony – funkcje, które pozwalają na maksymalną redukcję zużywanej energii elektrycznej przez rekuperator. Zwiększona powierzchnia wymiennika ciepła oraz energooszczędne wentylatory znacząco obniżają koszty eksploatacji centrali SMARTBOX oraz pozytywnie wpływają na stan środowiska naturalnego. Tego typu rozwiązania zapewniły rekuperatorom firmy Smartvent uzyskanie najwyższej klasy energetycznej A+ oraz osiągnięcie standardów NF15 oraz NF40, przeznaczonych dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

 

Zdrowie i komfort – kolor niebieski – szereg funkcji centrali, mających na celu poprawienie jakości powietrza i stworzenie odpowiedniego mikroklimatu we własnym domu. Wrocławski producent zadbał o ciekawe rozwiązania techniczne w swoich urządzeniach. Filtry antysmogowe skutecznie usuwają szkodliwe i toksyczne zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. Filtry tego rodzaju idealnie sprawdzają się w sezonie grzewczym, kiedy poziom zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz jest niepokojąco wysoki. Rekuperatory zostały wyposażone także w matę Microban® z powłoką antybakteryjną, która zapobiega rozwijaniu się bakterii wewnątrz urządzenia oraz kanałów wentylacyjnych. Ciekawym rozwiązaniem jest również dostępna funkcja jonizacji, która usuwa wirusy i alergeny z powietrza nawiewanego do pomieszczeń. Pozwala to na skuteczną ochronę przed rozprzestrzenianiem się zarazków i czynników alergicznych.

Kolor niebieski to także komfort, który dla firmy Smartvent jest priorytetem. Producent rekuperatorów dołożył wszelkich starań, aby użytkownik mógł bez przeszkód cieszyć się świeżym powietrzem w swoim domu. Innowacyjne rozwiązania oraz nowoczesne materiały pozwoliły maksymalnie wytłumić centrale SMARTBOX, dzięki czemu ich praca jest niemalże niesłyszalna.

 

Technologia – kolor czerwony – w tej kategorii znajdują się przede wszystkim rozwiązania technologiczne, które umożliwiają użytkownikowi maksymalne wykorzystanie możliwości rekuperatora SMARTBOX. Autonomiczny sterownik analizuje warunki temperaturowe, a nowoczesny mikroprocesor ustawia centralę w odpowiedni tryb pracy, który zapewniają najwyższy komfort dla użytkownika. Zaawansowana automatyka posiada takie funkcje jak: funkcja automatycznego bypassu, która jest włączana w okresie letnim, kiedy odzysk ciepła nie jest potrzebny. Podobną funkcją jest przechładzanie nocne. Ta funkcja również jest włączana w okresie letnim i chłodzi pomieszczenia w domu, wykorzystując chłód powietrza zewnętrznego. Ciekawym rozwiązaniem jest również funkcja odzysku chłodu, która poprzez odzysk chłodu na wymienniku, schładza powietrze nawiewane do pomieszczenia. Szereg tych funkcji oraz innowacyjny system automatyki pozwalają oszczędzić energię na ogrzewaniu oraz wykorzystać powietrze zewnętrzne do klimatyzowania budynku. Dzięki dużej ilości wbudowanych czujników, dokonywane pomiary są niezmiernie dokładne, dzięki czemu tryby pracy są idealnie dobierane do panujących warunków temperaturowych.

 

Automatyka – kolor żółty – w tej kategorii znajduje się szereg trybów, które mają na celu dostosowanie pracy centrali do indywidualnych potrzeb użytkownika. W tym celu, centrale zostały wyposażone w 8 dodatkowych trybów pracy wentylacji:
1) Tryb przewietrzania pozwala na natychmiastowe dostarczenie do pomieszczenia dużych ilości świeżego powietrza.
2) Tryb boost zwiększa wydajność centrali do 150 %. W ten sposób zapewnia komfortowe warunki w przypadku zwiększenia ilości osób przebywających w pomieszczeniu, np. w trakcie przyjęcia lub niespodziewanych odwiedzin bliskich.
3) Tryb wietrzenie wykorzystuje jedynie pracę wentylatora wywiewanego. Ten tryb usuwa nieprzyjemne zapachy oraz dym z pomieszczeń.
4) Tryb otwarte okna pozwala na wykorzystanie powietrza zewnętrznego w celu naturalnego przewietrzenia budynku.
5) Tryb urlop obniża wydajność centrali do 30% podczas nieobecności użytkowników. Wentylacja wciąż jest zachowana, jednak zużycie energii znacznie spada.
6) Tryb sen zapewnia komfortowe warunki do odpoczynku oraz snu.
7) Tryb GWC umożliwia współpracę rekuperatorów SMARTBOX z gruntowym wymiennikiem ciepła.
8) Tryb Kalendarz pozwala na ustalenie indywidualnego harmonogramu pracy centrali, zgodnie z potrzebami użytkownika.